Články

Žijeme ve snu, žijme s lehkostí 24.01.2020

Žijeme ve snu, žijme s lehkostí

Byl to zcela obyčejný den, když se Naho Owada vydala na nákup a z ničeho nic zažila okamžik prozření smývající veškerou iluzi. Díky němu pochopila, že neexistuje oddělené já, nýbrž všichni a všechno na tomto světě splývá v jedno a dostala tím odpověď na příčinu úzkostí, které ji trápily od dětství. Od této chvíle Naho začala po celém světě šířit revoluční zprávu o nedvojnosti a pomáhá k lidem pochopit význam bezpodmínečné lásky, která každého z nás vede zpět „domů“.

Pocit prázdnoty i lásky, probuzení mi dalo obojí 10.01.2020

Pocit prázdnoty i lásky, probuzení mi dalo obojí

Richard Sylvester je v dnešní době jedním z uznávaných řečníků na téma neduality. Jeho dosavadní duchovní cestu včetně převratného zážitku probuzení sdílel prostřednictvím Skype rozhovoru z jeho domova v Anglii i s námi. Vedle počítače měl postavený hrnek s čajem a v pozadí nás občas vyrušila jeho paní na úklid. Působil zcela obyčejně, a přitom hovořil o výjimečných zážitcích sahajících daleko za hranice běžného vnímání života.

Kudy na cestě k poznání? 19.10.2019

Kudy na cestě k poznání?

Učím se od správného duchovního učitele? Navštěvuji vhodná místa na své spirituální cestě? Takové otázky podle Lisy Cairns vyvstanou mnoha lidem, kteří se vydají za skutečným životním poznáním. Lisa jako teenagerka začala s buddhismem, jezdila do Indie, meditovala a potkala několik učitelů, kteří ji provázeli na cestě k probuzení. Dnes sama vede přednášky a mluví o jednotě a štěstí, které po mnoha letech zájmu na vlastní kůži prožila.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25