Články

Buďme vděční, že tu jsme 28.06.2020

Buďme vděční, že tu jsme

Jan Kersschot rád povídá o advaitě a považuje duchovní rozpravy za svou životní vášeň. Baví ho setkávat se v různých zemích s lidmi, které toto téma zajímá a kteří cítí, že jim přináší klid. Nevyzdvihuje rozum, i když bere porozumění za součást učení, ale klade důraz na hluboké vědění přenášené především skrze rezonanci. Tvrdí, že nedokáže nikoho přesvědčit o pravdě. Sdělení teče k naslouchajícímu pouze v případě, že je k tomu vnitřně nastavený.

Nepohybujeme se časem a prostorem 24.03.2020

Nepohybujeme se časem a prostorem

Rupert Spira v knize Přirozenost vědomí ukazuje, že naše esenciální přirozenost spočívá v něčem jiném, než si převážná většina lidí na celém světě myslí. Dnes převládající přesvědčení, že hmota existuje nezávisle a předchází vědomí, které je od ní odvozeno, je podle autora základní příčinou veškerého lidského utrpení, konfliktů mezi národy i zneužívání naší planety. Rupert v knize navrhuje, že naopak rozpoznání esenciální přirozenosti našeho já i světa, kterou je jedině vědomí, je nezbytným i postačujícím předpokladem k nalezení štěstí lidí i konečným zdrojem míru na celém světě.

Kdo jsem a o co tu jde? 06.03.2020

Kdo jsem a o co tu jde?

Zůstal jako opařený. Takřka mávnutím proutku si uvědomil, že žije sebezničující život ruku v ruce protkaný alkoholem a drogami. Jeho mnohaleté závislosti, které ze dne na den zmizely, od té chvíle samovolně vystřídalo zcela nové nutkání. Ve stovkách duchovních knih a v meditacích začal pátrat po pravdě. Americký autor a učitel Wayne Liquorman prošel životními extrémy a osobitým způsobem dodnes veřejně mluví o svém probuzení do jednoty, které se stalo ústředním pilířem jeho „nového“ života.

Žijeme ve snu, žijme s lehkostí 24.01.2020

Žijeme ve snu, žijme s lehkostí

Byl to zcela obyčejný den, když se Naho Owada vydala na nákup a z ničeho nic zažila okamžik prozření smývající veškerou iluzi. Díky němu pochopila, že neexistuje oddělené já, nýbrž všichni a všechno na tomto světě splývá v jedno a dostala tím odpověď na příčinu úzkostí, které ji trápily od dětství. Od této chvíle Naho začala po celém světě šířit revoluční zprávu o nedvojnosti a pomáhá k lidem pochopit význam bezpodmínečné lásky, která každého z nás vede zpět „domů“.

Pocit prázdnoty i lásky, probuzení mi dalo obojí 10.01.2020

Pocit prázdnoty i lásky, probuzení mi dalo obojí

Richard Sylvester je v dnešní době jedním z uznávaných řečníků na téma neduality. Jeho dosavadní duchovní cestu včetně převratného zážitku probuzení sdílel prostřednictvím Skype rozhovoru z jeho domova v Anglii i s námi. Vedle počítače měl postavený hrnek s čajem a v pozadí nás občas vyrušila jeho paní na úklid. Působil zcela obyčejně, a přitom hovořil o výjimečných zážitcích sahajících daleko za hranice běžného vnímání života.

Kudy na cestě k poznání? 19.10.2019

Kudy na cestě k poznání?

Učím se od správného duchovního učitele? Navštěvuji vhodná místa na své spirituální cestě? Takové otázky podle Lisy Cairns vyvstanou mnoha lidem, kteří se vydají za skutečným životním poznáním. Lisa jako teenagerka začala s buddhismem, jezdila do Indie, meditovala a potkala několik učitelů, kteří ji provázeli na cestě k probuzení. Dnes sama vede přednášky a mluví o jednotě a štěstí, které po mnoha letech zájmu na vlastní kůži prožila.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25