Poslání a příběh

"Inspiruji všechny duchovně hledající k probuzenému prožívání přítomnosti, a to i v těžkých a zdánlivě bezvýchodných okamžicích."

Kdo jsem?

JoshiKdyž mi bylo 33, zvolil jsem si přezdívku Joshi a už mi zůstala :) Dnes mi tak říkají téměř všichni. Je mi 44 let, mám rodinu, s mou ženou jsme už přes 20 let a máme spolu tři už velké děti (11, 17 a 19 let). Žijeme společně v Praze v domě s velkou zahradou, na které velmi rád pracuji, sázím a pěstuji. 

Sebepoznání a psychologii se věnuji už od puberty. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání, usilování a meditací nalezl překvapivou jednoduchost "neúsilí" a bytí v přítomnosti. Od té doby své poznání nepřetržitě a s nadšením sdílím s ostatními, které to oslovuje. Mými kurzy a setkáními naživo i online prošlo více než 10 tisíc lidí a další se stále přidávají. Jsme jedna velká rodina. Vrátit své srdce i hlavu do přítomnosti je totiž přesně to, co potřebujeme úplně všichni. Těším se, že na této cestě bez cíle budu moci inspirovat i tebe.

Konzultace

Pokud cítíš volání k setkání a chceš si popovídat a prakticky zjistit, jak spočinout v životě v přítomnosti a jak se probudit, rád se s tebou sejdu. Není mým cílem měnit tebe ani tvou minulost, možná jen úhel pohledu. Zajímáš mne ty jako člověk a tvůj vnitřní potenciál. Setkání věnujeme zkoumání a vnímání skutečnosti takové, jaká je. V každém z nás je nádherný a obrovský prostor přijetí, sebepřijetí a lásky. Zdroj klidu, spokojenosti a osvobození. Jen třeba vědět, kde a jak hledat. A pak již jen pouze být.

Délka sezení je 1,5 hodiny. Sejdeme se online na Skypu nebo Zoomu. Můžeme i v Maitrei, na Praze 1, Týnská ulička 6. Cena za čas, který si pro tento účel vyhradím je 500 Kč. Termín si dohodneme emailem, napiš mi na joshi@zivotvpritomnosti.cz

Příběh tohoto webu


Články zde umístěné vznikají již od roku 2005. Až do poloviny 2012 byly přístupné na adrese mozaika.bloguje.cz, říkali jsme tomu prostě Mozaika. Ze začátku jsme společně s mým kamarádem Martinem Bohušem- Guaradou (www.martinbohus.cz) přidávali každý týden jeden překlad a postupně se na obsahu začali podílet i naši další známí, zejména Koan, Míša, Luděk, Lída a mnoho dalších, kteří přispěli svým překladem.

V prosinci 2012 jsem z důvodu ukončení serveru bloguje.cz původní obsah z velké části převedl na nový server a díky Martinu Bohušovi (který vytvořil grafiku) a týmu Breezy jsme spustili web v této nové podobě. S novými rozhovory mi v současnosti pomáhá jogínka Lenka Nechvátalová.

Tento web můžeš podpořit malým příspěvkem:
Vybrat a poslat příspěvek.
 

Kontakt

Joshi Josef Šíla
joshi@zivotvpritomnosti.cz
+420 725 593 112
www.facebook.com/zivotvpritomnosti  

 

------------------

Zpětná vazba od lidí, kteří se se mnou již sešli:

"S Joshim se znám několik let. Vždy na mě působil dojmem velmi empatickeho - naslouchající člověka, který současné dokáže navodit důvěrně prostředí. Možná je to i tím, že je přirozený člověk západního typu (=zevňák), pořádá zahradní slavnosti, chodí do hospody, pije pivo, cestuje atd. Z mojí zkušenosti o terapeutech je to vhodná osoba, protože dokáže potkat na cestě tam, kde hledající právě je, což považují za důležité to nejbližší přiblížení k daně osobě v místě a čase. K vlastní technice jsem práci s pozornosti již prováděl na józe a psychologických sezeních, no nikdy jsem nepracoval s pozorovatelem a s tím, co bych nazval zvykem, jak s pozornosti pracujeme. Asi nejblíž k danému postupu je, tak jak to v současnosti vnímám, knížka Drgdršjavivéka: Zkoumání podstaty vidícícho a viděného." Michal

"Setkání bylo naprosto úžasné, hodně mě dobilo a cítila jsem, že to, co říká, se mnou rezonuje. A tak jsem se krátce po individuální konzultaci objednala na 7 meditací, ze kterých jsem byla taky velmi nadšená. " - Darina M.

"Setkání bylo úžasné! Po celou dobu jsem pociťovala silnou energii. Bylo mi zodpovězeno mnohé z mých otázek, díky čemuž mohu nyní žít s větší lehkostí. " - Tereza H.

“Setkání s tebou mi otevřelo oči a to doslova. Nemá smysl hledat Boha s páskou přes oči, když je přece stačí otevřít. Jak prosté, leč jsem si to uvědomil až při setkání s tebou!” Aleš V.

"Díky setkání s Joshim mám pocit, že jsem zase o kousek blíž pochopení něčeho, co je důležité pro to, abych dokázala procházet nepříjemnými nebo dokonce těžkými chvílemi s větší lehkostí. A ony přicházejí a zase odcházejí. A i když se v tu chvíli někdy zdají být nekonečné, jsou to přece jen chvíle, Děkuji, Joshi."  - Michaela K.

"U Joshiho se budete cítit příjemně a bezpečně a o tom, že ví co dělá, se přesvědčíte sami." - Jakub R.

"Sezení pro mě bylo velikým a příjemným zážitkem, líbilo se mi soustředění Joshiho, ve kterém hledal slova, věty, formulace, příslušející mé existenci. Posílilo ve mně jakousi základní jistotu a odcházela jsem ve stavu silné rozjařenosti, který ani nevím, kde se vzal." - Jitka B.

"S našou osobnou konzultáciou som maximálne spokojný. Bol som veľmi milo prekvapený ústretovým prístupom k mojim osobným požiadavkám. Ešte dlho po stretnutí som cítil neopisateľnú energiu prítomnosti. " - Marian

"Setkání s Vámi bylo pro mne povzbuzující. Pomohla mi i Vámi vedená meditace." - Blanka J.

"Už jen dotaz, co očekávám a co mě trápí, otevírá "13. komnatu" a opravdu jsem se rozplakala a tím se uvolnila od poúrazového stresu. Další naši práci jsem vnímala jako hluboké pohlazení duše a otevření nové cesty pro mě." - Iva K.

"Osobní setkání s Joshim bylo velmi přínosné a příjemné. Dozvěděla jsem se, co jsem v tu chvíli potřebovala a zase mě to v mém osobnostním rozvoji posunulo o krok dále. Rozhodně doporučují!" - Romana R.

"Naší podstatou je klid. To co prožíváme ve vnějším světě je "Neklid" ,který vnímáme buď jako příjemný nebo nepříjemný což je dualita. Ta se ztratí když si uvědomíte svojí podstatu - klid,ticho a nekonečný prostor." - Martin G.

"Hřejivost, pokora, láska..humor.. hluboké vnitřní poznání otevřené srdce." - Božena D.

"Stretnutie s Joshim mi pomohlo predovšetkým v tom, že zatiaľ čo som iba čítal, teraz som to počul od živého človeka, čo je veľké povzbudenie. Dostal som odpovede na moje otázky začo som veľmi vďačný. Pre mňa osobne bolo super, že som to počul "inými" slovami, bolo to autentické." Michal V.