Pochybnosti ve vědomí - Bentinho Massaro

Seznamte se s Bentinhem, mladíkem s jasným pohledem a srozumitelným vyjadřováním :)

Jak mohu poznat, že jsem navždy vědomím, když si má mysl není jistá zdali bude vědomí po smrti?

Bentinho Massaro: To je jedna z mnoha otázek a pochybností, které se mohou vyskytnout v našem vnímání, uvnitř vědomí. Co si s takovými myšlenkami počít? Zdá se, že nás zdržují od poznávajícího vědomí, že? Tak nějak si to můžeme myslet. Můžeme se cítit zablokování touto myšlenkou, ale ve skutečnosti jí nikdy nejste omezeni a ani není potřeba odpověď na to, aby mohla být vyřešena.

Ve skutečnosti, když tuto otázku někdo zodpoví, objeví se další myšlenky a vyvstane ještě více pochybností. Koncepty vždy vedou k dalším konceptům. Je důležité vidět, že takto se ocitáme v myšlenkovém kruhu, protože pokud to nevidíme, pak se udržujeme ve víře, že konečné rozuzlení bude záležitostí právě následujícího konceptu. Kdybych jen věděl co s tím konceptem ... prosím dodejte mi jiný koncept, který ten předchozí zodpoví. Ale naše úplné dobré bytí nemůže stát na žádném konceptu.v

Takže co dělat s myšlenkami, které nás omezují a limitují naše vnímání? Jednoduše si uvědomit, že tato samotná myšlenka/pochybnost je další objekt v naší přítomnosti. Prostě poznat a vzít na vědomí, že tato samotná myšlenka, kterou máte a kterou ve skutečnosti znáte, dokazuje, že jste za myšlenkovým pochopením: jste To, v němž otázka vzniká a prochází.

Když si začnete uvědomovat tuto otevřenost v níž všechny pojmy hrají své hry, začnete pociťovat, že ačkoli se otázka objevuje, nemá s "vámi" nic společného. Může zde být nebo zde být nemusí, ale vědomí je zde vždycky a je zde taková jednoduchost a celistvost, že ať už obdržíte odpověď na vaši otázku či nikoli, stává se bezpředmětnou, protože mír, který zkoušíte získat skrze odpověď na vaši otázku, je již vaší zkušeností, pokud to necháte být a poznáváte vědomí.

Jednoduše začněte brát na vědomí, že kdykoli se cítíte 'zablokováni' nebo omezeni v jistém smyslu, protože to má tvar či formu, že to musí existovat v něčem stálém a otevřeném. V něčem co nemá žádný konkrétní tvar. Všechny tvary musí existovat v něčem beztvarém, neboť jinak by to jednoduše nešlo. Následně porozumíte, že zde žádná omezení vůbec nejsou a že dokonce význam 'já jsem blokován' je jednoduše otevřené, prázdné vnímání vědomí.

zdroj: http://www.free-awareness.com, přeložil Pavel

Témata tohoto článku: vědomí

Tisk


Přidejte komentář k článku: