Nahrávky mystika Jaroslava Kočího

Nahrávky mystika Jaroslava Kočího S velkou ctí uveřejňuji postupně jednou týdně dostupné nahrávky českého mystika Jaroslava Kočího. Za získání nahrávek děkuji Lukášovi Šprachtovi, panu Veselkovi a dceři pana Kočího.

Narodil se v květnu r. 1908 v Bohumíně. Byl vyučen holičem. Již od mládí měl velký zájem o okultismus, telepatii, hypnózu, parapsychologii, ale i o astrologii. V r. 1928 se přestěhoval do Prahy, kde jej prof. Bořík seznámil s křesťanskou mystikou. V r. 1936 poznal Fráňu Drtikola, což jej podstatně ovlivnilo. Nastoupil vlastní duchovní cestu, doprovázenou mnoha mystickými stavy a psychickými projevy. Jaroslav Kočí se v r. 1937 oženil a v r. 1945 se přestěhoval zpět do Ostravy ke své ovdovělé matce. Pracoval tam jako odečítač spotřeby elektřiny a jako opravátor elektroměrů. Tam v Ostravě zahájil i svou literární činnost. Kočí byl jedním z poutníků na duchovní cestě, který dospěl k realizaci, ke splynutí svého vědomí se svým „Vyšším Já". Měl řadu stoupenců, kteří jej považovali za svého významného duchovního učitele, srovnatelného i s nejlepšími indickými gurui. Jedním z nich byl i Ing. Jiří Vacek, který také uspořádal jeho literární odkaz. (zdroj: www.nabozenstvimoudrosti.cz/)

Nahrávky níže namluvil přímo Jaroslav Kočí, nebo pan Zdeněk Pitrmoc.

Nahrávka první: KrédoNahrávka druhá: Z jeho zkušeností (čte pan Zdeněk Pitrmoc)Na fotografii Jára Kočí s Františkem Drtikolem.

Nahrávka třetí: Poznej sám sebe


Témata tohoto článku: čeští autoři

Tisk


Přidejte komentář k článku: