Praktická přednáška zdarma

Nabízím, že přijedu a uskutečním praktickou přednášku o vědomém životě v přítomnosti. Pokud máte chuť, prostor a čas uspořádat, dejte mi vědět. Ideálně v takovém prostoru, kam bude moci přijít menší či větší skupina lidí a kde to bude moci proběhnout zdarma

Počet lidí: ideálně 15 lidí a více
Termín: říjen až prosinec 2017
Vstupné: záleží na organizátorovi přednášky, může být zdarma nebo za dobrovolné vstupné, nebo dle jiných zvyklostí v daném prostoru
Honorář pro mne: nemám potřebu honoráře
Kontakt: kontaktujte mne pro domluvení podrobností joshi@email.cz


Popis přednášky:

ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI - Probuď své vědomí, změň svůj život!

Praktická přednáška s experimenty k rozšíření vědomí a otevření se životu v přítomnosti

Se slovem "vědomí" se poslední dobou setkáváme čím dál tím častěji. Možná jste si všimli: vědomý život, vědomý porod, vědomý business, vědomý pohyb apod. Co je samotné vědomí, jaké má kvality a jakým způsobem jej můžete v sobě probudit? Jak může rozšířené vnímání prohloubit kvalitu vašeho života? Přijďte a objevte ten největší poklad, který nosíte celý život uvnitř sebe!

Během setkání budeme pracovat se svou pozorností a budeme objevovat zdánlivě hluboko ukryté vrstvy a kvality našeho bytí. Běžně se zabýváme svou myslí, tělem, pocity a duševními stavy. Tentokrát prozkoumáme ono "něco", co zůstává mnohdy zcela nepovšimnuto, přestože je podkladem všeho - vědomí samotné.

Kdy je ten správný čas žít?
Znovu oživit šedý a stereotypní život?
Odevzdat se Životu a nebýt přitom jen pouhou loutkou bez síly a tvořivosti?
Opustit vězení hlavy, cítit se celý naživu a ve spojení?
Najít Esenci? Být?

Přítomnost je populárním tématem, možná právě proto, že se nám v ní nedaří být tak, jak bychom chtěli. Ale to se dá změnit! Chcete se uvolnit a žít spontánně tady a teď? Přijďte si i vy vyzkoušet hned několik přístupů, díky kterým se dostanete do plného prožívání, do přítomné radosti, spokojenosti a tvořivosti.
Představím vám způsob, jak můžete zcela otočit vnímání sama sebe a celého světa.

"Pomohl jste se mi podívat velice prakticky na to, co říká Eckhart Tolle, můj oblíbenec. Také meditaci ticha zkouším teď ráda, ponořit se do ticha mi pomáhá nenastartovat v hlavě komentáře, které se vynořují, když mě různé zvuky rozptylují, ruší, iritují. Ono se to vůbec všechno špatně převádí do slov, Váš seminář se mi líbil i z důvodu, že to nějak do těch slov dokážete převést, abychom my hledající, začínající, pochopili :-)" - Iveta K.


Profil přednášejícího:

Joshi
Průvodce životem v přítomnosti

Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. Bez zbytečného úsilí, spontánně a přirozeně.

Sebepoznání, meditacím, psychologii a zkoumání lidského štěstí se věnuji od svého mládí, je tomu nyní více než 25 let. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání a usilování nalezl překvapivou jednoduchost bytí v přítomnosti. Mé vnímání světa a sama sebe se převrátilo úplně naruby. Začal jsem toto prožívání dále prozkoumávat, prohlubovat a sdílet i s ostatními.

Poskytuji semináře a individuální konzultace, při kterých lidi nevyučuji, ale spíše "odvádím" od zbytečných a život komplikujících představ o jejich životě a jich samotných. Spočinutí v přítomném prožívání jim pak navrací tolik hledaný klid a svobodu bytí. Jsem přesvědčen, že rozpoznání vlastní podstaty a uvolnění se do prožívání toho, co tu právě je, je tím nejúžasnějším, co může v životě každého člověka "potkat". Toto uvědomění není zaměřeno primárně na řešení problémů, ale na otočení a rozšíření vnímání, které v důsledku přináší životní radost, moudrost a tvořivost. Jedinečný potenciál každého z nás se může konečně svobodně a spontánně projevovat.

Od roku 2013 jsem také certifikovaným instruktorem Jógy smíchu.

Život se nechystá, život se žije. Teď a Tady.

Občanským jménem Josef Šíla. Je mi 41, mám rodinu s třemi dětmi, bydlím na okraji Prahy a již několik let pracuji v Domě osobního rozvoje Maitrea. Při setkáních se snažím co nejvíce vycházet z vlastní zkušenosti a minimalizovat různé náboženské nebo jiné teorie. Miluji praktické propojení psychologie a každodenního osobního, rodinného i pracovního života. Věřím, že tohle zajímá i Vás a těším se, že se poznáme.

Online kurz 30 dní přítomnosti:
E-mailový kurz, který Vás probudí každý den do vědomějšího vnímání skutečnosti a rozvine tak plněji Váš vnitřní potenciál! Tímto kurzem prošlo již více než 3.000 lidí. Je k dispozici zdarma za dobrovolný příspěvek na konci kurzu.
http://30dni.zivotvpritomnosti.cz/

Kniha Život v přítomnosti a další články:
Od roku 2005 publikuji na svém webu videa, vlastní články a překlady zahraničních učitelů, které jsme přeložili spolu s mými přáteli. Naleznete tu také knihu zdarma ke stažení s více než 120 stránkami inspirace.
www.zivotvpritomnosti.cz

Rozhovory:
Umění BÝT využijeme v každém okamžiku
Buldoček jako cesta k prázdné mysli
Lidé žijící více v přítomnosti se uzdravují rychleji